S.O.S.

Sugerujemy zgłaszać się tylko do punktów świadczących wyłącznie usługi typu "odzyskiwanie danych" (Data Recovery). Tylko takie firmy dysponują niezbędną wiedzą i technologią aby móc skutecznie odzyskać dane i zapewnić ich bezpieczne przechowanie.

Serwis komputerowy Warszawa

S.O.S

Pierwsza pomoc po utracie danych

Co robić, jeśli stwierdzają Państwo utratę danych.

Prosimy:

1. Nie panikować

Radzimy wykonać telefon do naszego Konsultanta 601-517-417. Już kilkuminutowa rozmowa oraz szczegółowe opisanie przez Państwa zdarzenia może sprawić, że problem da się w prosty sposób rozwiązać i dane będzie można odzyskać.

2. Nie podejmować prób naprawy we własnym zakresie

* przy uszkodzeniach sprzętowych

Niestety czasami zgłaszają się do nas osoby (także instytucje), które probowały same naprawić np. dysk twardy poprzez podmianę elektroniki bądź otwarcie. Otwarcie dysku twardego w warunkach domowych i próby "naprawy" jego głowic przez osoby nie mające odpowiedniej wiedzy i technologii na ogół powodują bezpowrotną utratę danych.

To samo dotyczy mitu "podmiany elektroniki". Technika, która dawała pożądane rezultaty dawniej - przy starych modelach dysków twardych, obecnie przynosi więcej szkody niż pożytku. Nieumiejętne przekładanie płytek z elektroniką (inny BIOS lub DSP) powoduje nadpisanie sektorów inżynieryjnych, i w efekcie do danych na dysku nie dostaną się nawet takie specjalistyczne serwisy jak nasz.

* przy uszkodzeniach programowych

Jeśli już stwierdzą Państwo utratę danych software'owo (skasowanie plików i opróżnienie kosza, wirus, format nie tej partycji, znikające emaile w skrzynce odbiorczej itp.) radzimy NATYCHMIAST wyłaczyć komputer, nawet poprzez wyjęcie wtyczki z gniazda. Znacznie ważniejsze są Państwa dane niż późniejsza kondycja systemu operacyjnego.

Praca na tej partycji, z której chcemy odzyskać dane np. poprzez przeglądanie zasobów WWW, ściąganie "cudownych" darmowych programów typu data recovery, powoduje że z każdą minutą pracy maleje szansa na poprawne i całkowite odzyskanie Państwa danych.

3. Przekazać nośnik do odzyskania w "dobre ręce"

Sugerujemy zgłaszać się tylko do punktów świadczących wyłącznie usługi typu "odzyskiwanie danych" (Data Recovery). Tylko takie firmy dysponują niezbędną wiedzą i technologią aby móc skutecznie odzyskać dane i zapewnić ich bezpieczne przechowanie. Inne firmy bądź serwisy komputerowe często działają "na oślep" przy odzyskiwaniu danych próbując różnych metod i sposobów. Takie działania powodują, że za usługę odzyskania danych trzeba później zapłacić więcej bądź... pogodzić się z ich bezpowrotną utratą.